top of page

VÝUKA VE ŠKOLÁCH

V rámci výuky ve školách jsme chtěli již od roku 2020 pořádat vzdělávací workshopy pro děti. Koronavirová pandemie však naše plány překazila. Proto jsme naše edukační programy přesunuli do formy rozhlasové. Obyvatelé okresu Nebbi i studenti jsou pak pomocí místního rozhlasu v rádiu informováni o možnostech prevence a vzdělávají se ke zdraví i ve chvíli, kdy jsou jejich školy zavřené. Podle věkové skupiny se liší obsah workshopu. Zaměřujeme se ale především na osobní hygienu, nutrici, reprodukční zdraví, menstruaci nebo sexuálně přenosné choroby.

1299787717-huge.jpg

UČÍME O PREVENCI V RÁDIU

Díky podpoře MZV ČR si v roce 2021 pronajímáme prostor v ugandském rádiu a plánujeme v Nebbi vysílat předem nahrané audio-workshopy o zdraví a prevenci pro děti všeho věku, které se tak mohou vzdělávat přímo z domu.

(upozorňujeme, že tento obrázek je pouze ilustrativní)

PRO KOHO JE TENTO PROGRAM?

Obsah audio-workshopů se liší podle věkové skupiny následovně:

PRO NEJMENŠÍ

PRO TEENAGERY

Děti mladšího věku chceme vzdělávat v oblasti osobní hygieny a péče o vlastní tělo. Zároveň se chceme věnovat nutrici a očkování - co jim přináší a proč je dobré dodržovat pokyny lékaře.

 

Jamile bude možné pořádat workshopy i naživo, tak bychom rádi do tříd přinesli změnu, a proto i po našem odchodu budou vyučující na tabuli zaznamenávat, jak si děti vedou, a všechny, co budou dodržovat zásady hygieny odmění.

Pro starší děti máme připravený workshop o reprodukčním zdraví. Kupříkladu menstruace je značně tabuizované téma. V mnohých vesnicích dívky zůstávají doma a nechodí do školy. Chceme děti naučit, že jde o přirozený proces.

 

Dále se zaměříme na plánované rodičovství, sexuálně přenosné choroby (a jak jim předcházet), těhotenství a opět otevřeme otázku nutrice a hygieny.

bottom of page