top of page

POMÁHÁM ZA ŽIVOTA, BUDU I PO NĚM

Těmito slovy uvedla Koalice za snadné dárcovství svou kampaň Závět´ pomáhá, ke které se tímto symbolicky připojujeme. 

Více než třetina obyvatel ČR má zkušenosti s dědickými spory. Více než 250 milionů korun ročně propadne státu, protože po sobě lidé nezanechali závět´. Chceme vám tímto pomoci připravit se na budoucnost a zajistit své potomky a přátele. V rámci závěti můžete také podpořit vaši oblíbenou neziskovou organizaci. Ukázalo se, že ve skutečnosti 58 % seniorů považuje dar ze závěti za správný. A jak se taková závět´ sepisuje a co vše to obnáší?

Uznávaná mikrobioložka Ludmila Šilhánková odkázala své úspory Nadaci Olgy Havlové

Ve své závěti odkázala přes 2 000 000 Kč na podporu vzdělávání a rekreaci dětí a mladých lidí se zdravotním postižením. I přes své vlastní zdravotní postižení se stala uznávanou mikrobioložkou.

foto: archiv VDV Nadace Olgy Havlové

zdroj: Vdv.cz

1309_edited.jpg

DŮVODY PROČ SEPSAT ZÁVĚŤ

Sepsáním poslední vůle zajistíte vaše blízké a vyhnete se složitému dědickému řízení, které nastává v případě, že nebyla sepsána závět´. Zároveň máte možnost v závěti odkázat část majetku také vaší oblíbené neziskové organizaci, kterou chcete podpořit. Sepsali jsme pro vás výhody do pár bodů:

1.  Dědické řízení bude probíhat tak, jak chcete vy

2. Můžete zajistit nebo naopak vydědit své blízké

3. Můžete podpořit vaši oblíbenou neziskovku

4. Budete mít přehled o svém majetku

JAK MŮŽU ZÁVĚŤ SEPSAT?

260 000 000 Kč

propadne každý rok státu, protože nebyla sepsána závět´

58 %

seniorů považuje dar ze závěti za správný

35 %

české populace má zkušenost se spory z dědického řízení

0 Kč

přesně tolik zaplatíte za sepsání závěti přes portál Goodbye.com s naším slevovým kódem EMOTER

Poslední vůli můžete sepsat třemi možnými způsoby, které si nyní společně projdeme. Prvním z nich je notářský zápis, kdy po schůzce s právníkem a notářem odcházíte s vyhotovenou závětí. Druhou možností je vlastnoruční sepsání doma. V tomto případě ovšem hrozí právní napadnutí a neuznání závěti v případě nějaké chyby. Třetí možnost, kterou doporučujeme, je sepsání závěti online přes portál Goodbye.cz. 

1. NOTÁŘSKÝ ZÁPIS

V případě složitějších situací nebo vydědění doporučujeme celý případ nejprve projednat s právníkem a závět´ nechat sepsat pomocí notářského zápisu do elektronické Evidence právních jednání. Taková závěť je téměř nezpochybnitelná. Celý proces vás může přibližně vyjít od 2 do 8 tisíc korun.

2. VLASTNORUČNÍ SEPSÁNÍ DOMA

Závět´ je možné sepsat i vlastnoručně doma. Taková poslední vůle musí být vlastní rukou napsaná i podepsaná (nesmí ji psát nikdo jiný nebo nesmí být vytištěná). Hotovou ji potom můžete uložit u sebe nebo u někoho blízkého doma. Nevýhodou je, že může obsahovat právní chyby, o kterých lajk neví, a kvůli tomu pak může být prohlášena za neplatnou. Výhodou naopak je, že k jejímu sepsání nikoho nepotřebujete a ani vás nic nestojí.

Vyzkoušejte ZDARMA

3. ONLINE

(doporučujeme)

Závět´ je možné sepsat i online pomocí webové aplikace stránky Goodbye.cz. Taková závět´ projde odbornou kontrolou, bude tedy právně v pořádku. Jediné, co je pro její platnost potřeba udělat, je podepsání za přítomnosti dvou svědků. Více si o postupu sepsání závěti online můžete přečíst tady.

Díky naší spolupráci s Goodbye.cz můžete nyní sepsat svou závět´ zcela zdarma. Stačí použít náš slevový kód EMOTER a vyplnit na stránkách Goodbye.cz jednoduchý dotazník. V případě otázek nás kontaktujte na office@emoter.org

Věděli jste, že s námi můžete sepsat poslední vůli zcela zdarma?

KONTAKTUJTE NÁS

loono_photo.jpg

Petr Janota  |  petr.janota@emoter.org |  +420 732 579 141

V případě, že uvažujete o sepsání závěti a potřebujete poradit, neváhejte se na nás obrátit a rádi vám poradíme a pomůžeme najít vhodnou osobu, která s vámi poslední vůli sepíše.

ČASTÉ DOTAZY (FAQ)

Níže naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky v souvislosti se sepsáním závěti. 

bottom of page