top of page

členů v týmu

EMOTER

očkovaných 

a odčervených dětí

NÁŠ

PROGRAM

V tuto chvíli se aktivně podílíme na 4 projektech, které mají za úkol zlepšit životní podmínky lidí v Ugandě. Klíčová je pro nás především udržitelnost jednotlivých projektů.

probíhající

projekty

4759

ošetření v rámci lékařských výjezdů

4

19

3379

IMG_1325%20(1)_edited.jpg
IMG_0193u_edited.jpg
MEDICAL OUTREACH
Poskytujeme lékařskou péči

Medical Outreach (zdravotnický výjezd) je lékařské mise, kdy s týmem dobrovolníků vyjíždíme do odlehlých oblastí Ugandy. Jde v podstatě o "medicínu v džungli", protože na místě stavíme naši pojízdnou ošetřovnu zde náš tým následně poskytuje základní ošetření, laboratorní testy, preventivní péči a léky. Během čtyřdenního výjezdu jsme schopni takto ošetřit více než 2000 pacientů, které zároveň edukujeme v oblasti prevence.

PREVENCE 
Bojujeme proti infekčním chorobám

V rámci preventivního programu se věnujeme především vakcinaci (např. proti tetanu nebo HPV, který může způsobit rakovinu děložního čípku), dále distribuci vitamínů a tablet na odčervení. Během výjezdů a plánovaných edukačních workshopů učíme děti, jak si správně umývat ruce a pečovat o své zdraví. O všech pacientech si pečlivě vedeme záznamy, čímž předcházíme zaočkování již očkovanou vakcínou.

IMG_0163u.jpg
VÝUKA VE ŠKOLÁCH
Vychováváme novou generaci

Vzdělávací projekt jsme bohužel kvůli koronavirové pandemii museli přeorganizovat a bude probíhat zatím pouze ve formě rozhlasu. Jakmile to ale bude možné, chceme podle cílové věkové skupiny pořádat edukační workshopy, které budou probíhat přímo ve školách a zaměří se na osobní hygienu a péči o zdraví pro mladší děti a na reprodukční zdraví a prevenci sexuálně přenosných chorob pro starší děti.

f25eeb83-d625-497e-b688-c98293ad6360%20(
CHARITATIVNÍ POMOC
Pomáháme lidem v nesnázích

Kromě špatné zdravotní péče zápolí lidé v těchto oblastech také s dalšími problémy od chudoby a hladu až po nedostatek základních potřeb jako je třeba pitná voda. Skrze náš dárcovský program hledáme samostatné dárce i organizace, kteří nám pomáhají poskytnout potřebným jídlo, oblečení, hygienické potřeby, peníze na školné a školní pomůcky. Spolupracujeme i s dalšími organizacemi, které se této problematice věnují.

2019

Tehdy se v hlavě jedné české medičky

a laboranta z Ugandy zrodila myšlenka pomáhat.

podzim 2020

Nepolevili jsme. Do Ugandy jsme posílali roušky, prezervativy a další pomůcky. Vzdělávali jsme se a podzim jsme pak získali cenu poroty v soutěži Social Impact Award a cenu 40 000 Kč.

2025

Do roku 2025 bychom rádi vybudovali v Nebbi pobočku EMOTERu, která by zajistila lepší chod organizace a bylo by možné pacientům pravidelně vydávat léky.

jaro 2020

Založili jsme vlastní neziskovku a už v březnu jsme na lékařském výjezdu ošetřili víc než 2000 lidí. Pak naši činnost značně ztížila pandemie covid-19. 

2021

V roce 2021 náš projektu podpořilo MZV ČR. Plánujeme 6 výjezdů a ošetřit na 12 000 obyvatel. No našeho e-shopu by také v průběhu roku měly přibýt nové produkty. 

2030

V budoucnu chceme v Nebbi začít stavět vlastní nemocnici a školu pro zdravotnický personál.

bottom of page