top of page

PREVENCE

V našem preventivním programu se věnujeme především vakcinaci, odčervení a podávání potřebných vitaminů. Děti i dospělé očkujeme v rámci projektu Medical Outreach a po skončení edukačních workshopů ve školách. Klademe důraz na to, aby se předcházelo mnohonásobnému očkování. Proto po vakcinaci vydáváme lékařskou zprávu a dětem zaznamenáme očkování do průkazů, pokud je mají. Nyní úpěnlivě pracujeme na vytvoření vlastních průkazů, které bychom mohli distribuovat dětem, co ještě průkaz nemají nebo o něj přišly.

17000+

očkovaných

a odčervených dětí

NA KTERÉ NEMOCI CÍLÍME?

Pro odčervení podáváme dětem i dospělým jednou za půl roku antiparazitika. Očkujeme mladistvé vakcínou Gardasil proti HPV, který způsobuje rakovinu děložního čípku. Dále očkujeme proti tetanu, spalničkám a zarděnkám, ale vždy v souladu s očkovacím programem. Posledním důležitým bodem je suplementace vitaminu A, který je důležitý pro odolnost proti infekcím a ke správné funkci zraku.

JE PROJEKT UDRŽITELNÝ?

Abychom zachovali kontinuitu projektu, vedeme si pečlivě záznamy o očkovaných dětech a v případě druhé/třetí dávky, tak víme, kdy a koho očkovat. Medical Outreach se koná pravidelně a opakovaně, čímž je zajištěno zachování očkovacího schématu. Více o udržitelnosti našeho projektu si můžete přečíst v Našich hodnotách.

bottom of page