MEDICAL OUTREACH

V projektu Medical Outreach se EMOTER věnuje poskytování lékařské péče lidem, kteří k ní běžně nemají přístup. Zaměřujeme se především na okres Nebbi, kde na 350.000 obyvatel připadají pouhé dvě nemocnice.  Pravidelně tak vyjíždíme s týmem zdravotníků do okrajových oblastí, kde na pár dní postavíme naši "pojízdnou polní ordinaci". S dostatečným předstihem informujeme komunitu o konání výjezdu a následně ošetřujeme, vydáváme léky a poskytujeme konzultace, stejně jako třeba základní laboratorní testy. 

JAK TO PROBÍHÁ?

Každý kvartál zakoupíme potřebné léky, materiály, testovací sady a vyrážíme do okresu Nebbi. Organizačně se na místě rozdělí stanice pro registraci, prevenci a vlastní lékařské konzultace. O každém ošetřeném pacientovi si vedeme záznam a při odchodu od nás dostává také lékařskou zprávu. V průběhu výjezdu se zároveň snažíme edukovat dospělé.

KDE POMÁHÁME?

Naše aktivity provozujeme v Ugandě, konkrétně v Kampale a okrese Nebbi, kam vyjíždíme s projektem Medical Outreach. Okres Nebbi se nachází na severozápadě země a vybrali jsme si ho, protože v něm žije více než 350 000 obyvatel, na které připadají pouhé 2 nemocnice

NEBBI 3/2020

Březnový outreach v Nebbi proběhl ve spolupráci s Edu Child Foundation Uganda. Během tří dní  jsme ošetřili více než 2700 pacientů. První den jsme navštívili farnost Pawong, druhý den Ayomo a třetí den našeho výjezdu jsme pomáhali ve farnosti Jupangira a Goli. Podívejte se na fotografie přímo z výjezdu v galerii v horní části stránky.

rozloha: 1 953 km²

počet obyvatel: 350.000

počet nemocnic: 2 

NEBBI

(mapa Ugandy, šipka ukazuje polohu Nebbi)

Sledujte nás na sociálních sítích

Zaujala vás naše mise? Sledujte nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn a dostávejte aktuální informace.

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram
Emoter_CMYK_B_edited.png

vytvořil Petr Janota

©2020 

Adresa sídla

EMOTER - Essential Medical Outreach &

Treatment Rescue, z.s.

Mladých Běchovic 2, Běchovice

190 11 Praha 9, Česká republika

Telefonní číslo

+421 910 337 411

Newsletter 

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru vyplnění emailu zde: