top of page

LÉKAŘSKÝ VÝJEZD

V projektu Medical Outreach (lékařský výjezd) se EMOTER věnuje poskytování lékařské péče lidem, kteří k ní běžně nemají přístup. Zaměřujeme se především na okres Nebbi, kde na 350.000 obyvatel připadají pouhé dvě nemocnice.  Pravidelně tak vyjíždíme s týmem zdravotníků do okrajových oblastí, kde na pár dní postavíme naši "pojízdnou polní ordinaci". S dostatečným předstihem informujeme komunitu o konání výjezdu a následně ošetřujeme, vydáváme léky a poskytujeme konzultace, stejně jako třeba základní laboratorní testy. 

JAK TO PROBÍHÁ?

Každý kvartál zakoupíme potřebné léky, materiály, testovací sady a vyrážíme do okresu Nebbi. Organizačně se na místě rozdělí stanice pro registraci, prevenci a vlastní lékařské konzultace. O každém ošetřeném pacientovi si vedeme záznam a při odchodu od nás dostává také lékařskou zprávu. V průběhu výjezdu se zároveň snažíme edukovat dospělé.

KDE POMÁHÁME?

Naše aktivity provozujeme v Ugandě, konkrétně v Kampale a okrese Nebbi, kam vyjíždíme s projektem Medical Outreach. Okres Nebbi se nachází na severozápadě země a vybrali jsme si ho, protože v něm žije více než 350 000 obyvatel, na které připadají pouhé 2 nemocnice

NEBBI 3/2020

Březnový výjezd v Nebbi proběhl ve spolupráci s Edu Child Foundation Uganda. Během tří dní  jsme ošetřili více než 2700 pacientů. První den jsme navštívili farnost Pawong, druhý den Ayomo a třetí den našeho výjezdu jsme pomáhali ve farnosti Jupangira a Goli. Podívejte se na fotografie přímo z výjezdu v galerii v horní části stránky.

NEBBI 3-4/2021

Po dlouhé době čekání na otevření hranic, které se v rámci koronavirových opatření uzavřely, jsme se konečně vrátili do Nebbi. Náš výjezd byl tentokrát čtyřdenní a poskytli jsme během něj 3291 výkonů. Zaočkovali jsme 308 dětí, 554 dětem jsme dodali vitamin A, ošetřili jsme 1396 pacientů a 1033 jsme také odčervili. Přečtěte si vyprávění naší ředitelky Lenky o tom, jak celý výjezd probíhal a co se všechno přihodilo.

ug-03_edited.png

rozloha: 1 953 km²

počet obyvatel: 350.000

počet nemocnic: 2 

NEBBI

(mapa Ugandy, šipka ukazuje polohu Nebbi)

35961

ošetření v rámci lékařských výjezdů

bottom of page