top of page

KDO

JSME

CO ZNAMENÁ EMOTER?

EMOTER je zkratka pro Essential Medical Outreach and Treatment Rescue. Hlavní náplní naší práce jsou totiž lékařské mise (Medical Outreach). Výsledný akronym "emoter" zároveň znamená "ten, který vyjadřuje emoce".

KDE POMÁHÁME?

Přestože sídlíme v Praze v České republice, naše aktivity provozujeme především v Ugandě, konkrétně v okrese Nebbi, kam vyjíždíme

s projektem Medical Outreach.

Okres Nebbi jsme si vybrali, protože v něm žije více než 350 000 obyvatel, na které připadají pouhé 2 nemocnice

africa-1-_edited_edited.png

Emoter je neziskovka, která přináší lékařskou péči do Ugandy. Jsme tým lékařů a jiných nadšenců z Česka a Ugandy, kteří společně pomáhají zlepšit životní úroveň a dostupnost zdravotní péče lidí, které v životě potkalo méně štěstí. humanitarian aid, non-governmental organization, 

Uganda

EMOTER založili tři studenti medicíny. Nyní v čele s naší ředitelkou MUDr. Lenkou Karahutovou tvoří většinu našeho týmu ženy a jsme na to náležitě pyšní. 

Za několik měsíců jsme se naučili účtovat, programovat, žádat o grant i vyjednávat o cenu léků. Chceme být transparentní a udržitelní. Zjistěte, jak toho chceme dosáhnout.

JAKOU MÁME VIZI?

Protože jedním z našich hlavních cílů je udržitelnost, snažíme se, aby na humanitární pomoc, kterou poskytujeme, navázala rozvojová činnost. Cílem naší práce je dlouhodobě zlepšovat kvalitu života místních obyvatel, a to formou vzdělávání a zajištění základních potřeb, jako je například lékařská péče. V Nebbi plánujeme v budoucnu vystavět vlastní nemocnici a školu pro zdravotnický personál. Díky dostatečnému vzdělání a povědomí o prevenci věříme, že naše pomoc už pak v okresu Nebbi nebude potřeba.

JAKÝ JE NÁŠ PROGRAM?

V současnosti se věnujeme čtyřem projektům, které se mezi sebou vzájemně propojují. Prvním, který byl spuštěn již

v roce 2019 před založením EMOTERu, je projekt s názvem Medical Outreach. Na něj pak navázal Edukační program, který se věnuje vzdělávání ve školách, Preventivní program a také Charitativní pomoc. Více o každém z nich najdete níže:

IMG_1325%20(1)_edited.jpg
MEDICAL 
OUTREACH
IMG_0193u_edited.jpg
PREVENCE
IMG_0163u.jpg
VÝUKA VE ŠKOLÁCH
f25eeb83-d625-497e-b688-c98293ad6360%20(
CHARITATIVNÍ POMOC

Medical outreach je lékařský výjezd, při němž vyjíždíme do odlehlých oblastí, kde lidé nemají přístup ke zdravotní péči. Zde postavíme naši ordinaci, kde poté poskytujeme základní ošetření, laboratorní testy, preventivní péči a léky. V rámci výjezdů probíhá zároveň i Preventivní program.

Klíčovou součástí tohoto programu je vakcinace (např. proti HPV, který může způsobit rakovinu děložního čípku), distribuce vitamínů a tablet na odčervení. Zároveň v rámci edukačních workshopů chceme děti učit, jak si správně umývat ruce a pečovat o své zdraví.

V závislosti na věkové skupině připravujeme edukační workshopy pro školy zaměřené na osobní hygienu a péči o zdraví pro mladší děti a na reprodukční zdraví, prevenci sexuálně přenosných chorob 

a očkování proti HPV pro starší děti a náctileté.

Skrze náš dárcovský program hledáme samostatné dárce i organizace, kteří nám pomáhají poskytnout potřebným jídlo, oblečení, hygienické potřeby, peníze na školné a školní pomůcky. Soustředíme se především na pomoc v místních sirotčincích.

LÍBÍ SE TI NAŠE PRÁCE?

Podpoř naši činnost finančním darem nebo uspořádej benefiční akci, kde vybereš potřebné finanční prostředky. Možná vlastníš firmu nebo jiný podnik a chtěl by ses stát naším partnerem. Nebo tě napadlo přidat se do našeho týmu? Pokud ano, neváhej a zapoj se. EMOTER tvou pomoc potřebuje víc, než kdy jindy.

bottom of page