EMOTER

EMOTER je zkratka pro Essential Medical Outreach and Treatment Rescue. Jsme nezisková organizace registrovaná

v roce 2020 na území Ugandy. Náš tým v tuto chvíli tvoří  15 nadšenců z Česka a Ugandy. Naším cílem je dlouhodobě pomáhat zlepšit životní úroveň a dostupnost zdravotní péče v Ugandě, konkrétně v Nebbi district.

KDE POMÁHÁME?

Sídlo máme v Praze v České republice. Naše aktivity ale provozujeme

v Ugandě, konkrétně v Kampale a okrese Nebbi, kam vyjíždíme

s projektem Medical Outreach. Okres Nebbi jsme si vybrali, protože

v něm žije více než 350 000 obyvatel, na které připadají pouhé

2 nemocnice

JAKOU MÁME VIZI?

Protože jedním z našich hlavních cílů je udržitelnost, snažíme se, aby

na humanitární pomoc, kterou poskytujeme, navázala rozvojová činnost. Cílem naší práce je dlouhodobě zlepšovat kvalitu života místních obyvatel, a to formou vzdělávání a zajištění základních potřeb, jako je například lékařská péče.

JAKÝ JE NÁŠ PROGRAM?

V současnosti se věnujeme čtyřem projektům, které se mezi sebou vzájemně propojují. Prvním, který byl spuštěn již

v roce 2019 před založením EMOTERu, je projekt s názvem Medical Outreach. Na něj pak navázal Edukační program, který se věnuje vzdělávání ve školách, Preventivní program a také Charitativní pomoc. Více o každém z nich najdete níže:

MEDICAL 
OUTREACH
PREVENCE
VÝUKA VE ŠKOLÁCH
CHARITATIVNÍ POMOC

Komunitní medical outreach je zdravotnický výjezd, při kterém vyjíždíme do odlehlých oblastí, kde lidé nemají přítup ke zdravotní péči. Zde postavíme naši pojízdnou nemocnici a poskytujeme základní ošetření, laboratorní testy, preventivní péči a léky. 

Klíčovou součástí tohoto programu je vakcinace (např. proti HPV, který může způsobit rakovinu děložního čípku), distribuce vitamínů a tablet na odčervení. Zároveň v rámci edukačních workshopů chceme děti učit, jak si správně umývat ruce a pečovat o své zdraví.

V závislosti na věkové skupině připravujeme edukační workshopy pro školy zaměřené na osobní hygienu a péči o zdraví pro mladší děti a na reprodukční zdraví, prevenci sexuálně přenosných chorob 

a očkování proti HPV pro starší děti a náctileté.

Skrze náš dárcovský program hledáme samostatné dárce i organizace, kteří nám pomáhají poskytnout potřebným jídlo, oblečení, hygienické potřeby, peníze na školné a školní pomůcky. Soustředíme se především na pomoc v místních sirotčincích.

LÍBÍ SE TI NAŠE PRÁCE?

Podpoř naši činnost finančním darem nebo uspořádej benefiční akci, kde vybereš potřebné finanční prostředky. Možná vlastníš firmu nebo jiný podnik a chtěl by ses stát naším partnerem. Nebo tě napadlo přidat se do našeho týmu? Pokud ano, neváhej a zapoj se. Emoter tvou pomoc potřebuje víc, než kdy jindy.

Emoter_CMYK_B.png

vytvořil Petr Janota

©2020 

Sledujte nás na sociálních sítích

Zaujala vás naše mise? Sledujte nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn a dostávejte aktuální informace.

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

Adresa sídla

EMOTER - Essential Medical Outreach & Treatment Rescue, z.s.

Mladých Běchovic 2, Běchovice

190 11 Praha 9, Česká republika

Telefonní číslo

+421 910 337 411